Konstrukcje systemu MB-45

W zakresie drzwi wewnętrznych i segmentów ścian działowych przeszły z bardzo dobrymi wynikami badania w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie.

Specjalizujemy się w wykonawstwie wewnętrznych ścian działowych!

Szklane ścianki działowe

Aranżowanie dużych powierzchni to częstokroć duże wyzwanie dla projektantów, szczególnie w kontekście podziału pomieszczeń, przy zachowaniu jednocześnie ich funkcjonalności, odpowiedniego nasłonecznienia i możliwości dalszej rearanżacji. Pojawia się pytanie, w jaki sposób zaprojektować pomieszczenia, aby miały one te wszystkie pożądane cechy jednocześnie? W toku postępu technologicznego pojawiła się na nie odpowiedź. Jest nią specjalna wewnętrzna ścianka działowa wykonana ze szkła.

Szklane ścianki działowe wykonywane są najczęściej ze szkła hartowanego lub ze szkła laminowanego, dzięki czemu są one bardzo trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. To wszystko zapewnia odpowiednia grubość szkła oraz jego wzmocniona odporność na wstrząsy i uszkodzenia. Montaż szklanych ścianek działowych odbywa się z użyciem specjalnie zaprojektowanych profili i listew oraz zacisków i uchwytów punktowych do szkła.

Szklane ścianki działowe mają zastosowanie w wielu pomieszczeniach o różnych funkcjach. Mogą być one montowane m.in. w biurach, obiektach handlowych i mieszkaniach.

BIURA:

Szklane ścianki działowe stanowią efektowny i nowoczesny design biura, wywierając pozytywne wrażenie na klientach. Można dzięki nim w łatwy sposób podzielić duże powierzchnie biurowe na pomieszczenia dla poszczególnych pracowników lub całych działów, a w przypadku reorganizacji w firmie, bardzo szybko je zdemontować i przenieść w inne miejsce. Wykonane ze szkła wewnętrzne ścianki działowe ułatwiają także komunikację w pracy - dzięki ich zastosowaniu, pracownicy posiadają ze sobą kontakt wzrokowy, co poprawia między nimi współpracę. Stanowią one jednocześnie doskonałe narzędzie kontroli pracy - przez ścianki działowe kierownictwo firmy może sprawdzić, czy pracownicy wykonują swoją pracę i czy robią to we właściwy sposób. Szklane ścianki działowe w biurach, można także wykorzystać w przypadku pomieszczeń, które wymagają nieco większej prywatności - np. w pomieszczeniach socjalnych, salach konferencyjnych. Stosując w tym celu specjalne matowe szkło i łącząc je z elementami metalowymi i drewnianymi, można uzyskać ciekawy wizualnie efekt.

GALERIE HANDLOWE:

Szklane ścianki działowe zapewniają łatwiejszą orientację klientów w asortymencie poszczególnych sklepów w galeriach handlowych, ułatwiając ekspozycję towarów. Dzięki nowoczesnemu i prestiżowemu wyglądowi zachęcają także klienta do przebywania w takim obiekcie, co generuje większe zyski placówek handlowych ze sprzedaży (klient kupując towar w takim miejscu odczuwa luksus).

MIESZKANIA:

Szklane ścianki działowe mogą być zastosowane także w mieszkaniach. Najczęściej stosuje się w nich ściany działowe z pustaków szklanych, czyli tzw. luksfery, dostępne w wersji przezroczystej, matowej, bezbarwnej oraz kolorowej. Ich zaletą jest doskonała przepuszczalność światła, dzięki czemu bardzo dobrze doświetlają pomieszczenia, które mają ograniczony dostęp do promieni słonecznych. Stanowią one atrakcyjny design w wielkopowierzchniowych mieszkaniach, szczególnie w loftach.