Specjalizujemy się w wykonawstwie wewnętrznych ścian działowych!

Ściany ze szkła

Ścianki całoszklane

Zdecydowanie się na wykorzystanie ścian ze szkła daje możliwość uzyskania przestronnego pomieszczenia, nawet gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. Szkło daje nam wrażenie, że to, co znajduje się za nim, także należy do pomieszczenia, które ogranicza. Ponadto, w przypadku jasnych wnętrz, szklane ściany dodatkowo pogłębiają wrażenie przestrzenności. Wykorzystując jednocześnie ściany ze szkła, kolory zbliżone do bieli oraz dużą ilość świateł, możemy osiągnąć imponujący efekt! Szklane ściany najczęściej wykorzystywane są w centrach handlowych - tam właściwie każdy sklep jest oszklony. Tam też widać najlepiej jakie efekty (wspomniana wyżej przestronność i elegancja) można uzyskać decydując się na ściany całoszklane. Takie rozwiązanie jednak równie często jest wykorzystywane przez biura - przeszklone gabinety nie tylko dobrze wyglądają, ale dają też przełożonym możliwość kontrolowania działań pracowników. W biurach firm zajmujących się wykonawstwem szklanych ścian i elementów, ściany ze szkła to najlepszy folder firmy.

Ścianki szklane z powodzeniem mogą być stosowane w naszych domach, a szczególnie w dużych łazienkach. Polecamy zarówno ścianki szklane jak i drzwi szklane, które mogą w całości lub częściowo być wypiaskowane, albo też mają naniesiony dowolny wzór. Szkło jest jasne, pomieszczenie jest wciąż doświetlone, a taka ścianka szklana zapewni odpowiedni poziom intymności

Oczywiście ścianki szklane można stosować także w innych częściach naszego domu. Często wykonujemy z tafli szklanych wiatrołapy zewnętrzne przed wejściem do domu , gdzie dach wiatrołapu jest także szklany. Stanowią one swoisty bufor cieplny doświetlony słońcem. Ścianki szklane stawiamy także tworząc wiatrołapy wewnętrzne , a szyby montowane bezramowo dają panoramiczny efekt.

Modnym dodatkiem do naszego domu jest ogród zimowy. Wykonujemy ogrody zimowe z aluminium i szkła. Informacje o ogrodach zimowych są na naszej stronie www. expert.waw.pl. Często oddzielamy ogród zimowy od budynku ścianką szklaną lub ścianką oszkloną aluminiową. Takie rozwiązanie ogranicza straty ciepła z budynku do ogrodu zimowego a jedocześnie w pełni doświetla dom.

ścianki całoszklaneściany całoszklane

Ściany całoszklane

Ścianki całoszklane są też ulubionym rozwiązaniem designerskich przedsięwzięć, takich jak m. in. kontenery wystawiennicze czy showroomy. Znaczenie mają tu bowiem podstawowe zalety szkła: z racji swojej przezroczystości, świetnie nadaje się ono do prezentacji wnętrza, produktów, materiałów reklamowych. To z kolei najlepszy sposób, by zachęcić kogoś do wejścia do środka i, być może, zakupienia czegoś. Stąd też szklane ściany we wspomnianych wyżej centrach handlowych. Na koniec należy wspomnieć o najważniejszej cesze szklanych ścian - choć szkło wydaje nam się delikatnym materiałem, ściany są wykonywane ze szkła hartowanego, które jest w stanie wytrzymać bardzo wiele.

Tagi: ściany ze szkła, ścianki całoszklane, ściany całoszklane